Management team

Jörg Weidenfeld

CEO
jorg.weidenfeld@auralight.com

Marie Lantz

CFO
marie.lantz@auralight.com

Jan-Eric Carlsson

HR Director
jan-eric.carlsson@auralight.com

Fredrik Hagman

Director Strategy & Business fredrik.hagman@auralight.com

Frank Veldhoven

VP Lightsources frank.veldhoven@auralight.com

Caroline Holmgren

Marketing Director caroline.holmgren@auralight.com

Martin Klippel

Product Management martin.klippel@auralight.com

Andreas Teodorsson

Production
andreas.teodorsson@auralight.com

Hållbarhet

Vi hjälper dig att välja belysning som minimerar miljöpåverkan, reducerar kostnader, sparar energi och uppfyller miljömässiga regler och lagar.

Kvalitet du kan lita på

Vi erbjuder våra kunder högkvalitativa produkter för belysning och backar upp det med solida garantier.

Direkt kontakt

Vi har stor kompetens inom belysning och arbetar nära dig som är kund. Vi erbjuder dig vägledning under hela belysningsprojektet för att säkerställa att du blir 100 procent nöjd.

Ljusexperter sedan 1930

Vårt belysningsföretag grundades redan 1930 under namnet Lumalampan, så vi har 90 års erfarenhet av hållbar belysning.